Firefox Metro dla Windows 8 na zrzutach ekranu

Jak wiadomo nowa wersja systemu Microsoftu wprowadza zupełnie nowy interfejs – Metro. Aplikacje, które działały dotychczas w standardowym interfejsie, nie będą funkcjonowały w tym nowym.

Dlatego Mozilla musiała „nową” przeglądarkę napisać zupełnie od podstaw. Pierwsze wersje interfejsu Metro nie różniły się od tego, co widzieliśmy w Androidzie – jednak teraz aplikacja prezentuje się zupełnie odmiennie, jakby była stworzona przez sam Microsoft.

Asa Dotzler z Mozilli w swoim wpisie zauważa, że Firefox zrobił olbrzymi postęp od czasu rozpoczęcia prac. Osoby, które już teraz pracują na finalnej wersji Windows 8 już teraz mogą skorzystać z testowych wersji nowego Firefoksa. Po zainstalowaniu aplikacja codziennie będzie aktualizowała się samoczynnie.Sama aplikacja zawiera stronę startową, czyli zakładki, historię, pasek adresu i wyszukiwanie. Obsługuje gesty swipe oraz dobrze integruje się z Windows 8. Osoby, które zainstalują testowego Firefoksa i będą rozczarowane powinny mieć jeszcze nadzieje, bowiem Firefox Metro z czasem zyska jeszcze kilka dodatkowych funkcji.
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.