Firefox przypomni użytkownikom o aktualizacji Flash, Reader oraz Silverlight

Sieć Web to nie tylko HTML, ale także treści wyświetlane przez dodatkowe pluginy, niezależne od samej przeglądarki. Są to m.in. Adobe Reader, Adobe Flash, czy Microsoft Silverlight.

Gdy mamy aktualną przeglądarkę, wcale nie jesteśmy zabezpieczeni przed potencjalnym atakiem. Trzeba mieć też aktualne pluginy, przez które działa m.in. YouTube, podgląd plików PDF, czy tvnplayer.pl. Mozilla zapowiedziała, że Firefox już niedługo będzie wyświetlał komunikaty, gdy jedna z wtyczek będzie nieaktualna. Nie wiadomo jednak które wydanie Firefoksa wniesie opisywane zmiany.

Pytanie brzmi, czy użytkownicy Firefoksa są gotowi na nowe komunikaty. Warto przypomnieć, że dopiero niedawno Mozilla wprowadziła automatyczną aktualizację przeglądarki, która nie wyświetla żadnych powiadomień i robi to w tle. Już teraz można sprawdzić stan wtyczek odwiedzając stronę mozilla.org/pl/plugincheck.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.