Google Calendar staje się odrębną aplikacją, trafia do Google Play

Jak dotąd Kalendarz Google był zintegrowaną aplikacją systemu Android. Oznacza to, że jedyną możliwością jego aktualizacji było wgranie nowszej wersji systemu. A jak z tym radzą sobie producenci telefonów – wiemy wszyscy.

Jednak dziś Google wydało aplikację o nazwie Calendar, którą pobrać może każdy. To ta sama aplikacja, z której korzysta seria smartfonów Nexus, czyli wyjęta wprost z „czystego” Androida i umieszczona w sklepie Google Play.

Przy okazji Google zaktualizowało funkcjonalność aplikacji. Teraz mamy możliwość uśpienia zdarzeń wprost z paska powiadomień. Dodano automatyczne wiadomości (np. spóźnię się), które można wysłać do uczestników spotkania bezpośrednio z paska powiadomień, lub z utworzonego zdarzenia. Pojawił się też płynny zoom całego dnia oraz możliwość ustawienia strefy czasowej.

Na koniec mamy trochę złych wiadomości. Pierwsza dotyczy użytkowników urządzeń HTC, którzy mogą natknąć się na problemy. Ponadto, aby zainstalować nowy Kalendarz, trzeba mieć na telefonie Android w wersji 4.0.3 lub nowszy. Chętnych odsyłamy do

sklepu Play

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.