Jak fundować projekty na Kickstarter? Ironia w najlepszym wydaniu

Kickstarter to crowdfunding, czyli przeprowadzanie zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania ciekawych projektów. Niezależnie od tego, czy jest to gra, film, urządzenie, sztuka czy cokolwiek innego. Warunek jest jeden – przekonać internautów, aby zapłacili.

W większości przypadków się to udaje. Kilka dni temu pisaliśmy o 16-rdzeniowym superkomputerze, którego fundowanie idzie póki co dobrze. Dzięki Kickstarterowi zadebiutuje m.in. nowa odsłona gry Carmageddon. Zdarzają się jednak wpadki, jak np. Eye3, czyli miniaturowy helikopter służący do filmowania. Okazało się, że autorzy projektu skopiowali inny produkt, a zdjęcia przerobili w Photoshopie.

Jednym z projektów, który się nie udał jest też książka pt. „Crowdfunding: a Guite to what works and why”, czyli innymi słowy – poradnik w jaki sposób korzystać z Kickstartera. Cel – 35 000 dolarów. Jednak finalnie 103 osoby chcące ufundować projekt zaoferowały jedynie 3878 dolarów. Stronę projektu można znaleźć pod tym adresem. Autorowi współczujemy i życzymy wytrwałości w próbach wydania książki o crowdfundingu. Może jednak warto znaleźć inne źródło finansowania?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.