Komisja Europejska wznawia dochodzenie w sprawie Microsoftu

Trzy lata temu, Microsoft pod naciskiem Komisji Europejskiej zgodził się na umieszczenie okna wyboru domyślnej przeglądarki w systemie Windows 7. Według KE, gigant z Redmond nie wywiązał się ze swojego zobowiązania.

Po instalacji Windowsa 7, na ekranie użytkownika miało pojawiać się okno wyboru domyślnej przeglądarki internetowej. Miało to ukrócić praktyki monopolistyczne, które według Komisji Europejskiej stosował Microsoft.

Po trzech latach, które minęły od tych ustaleń, komisarz odpowiedzialny za przestrzeganie zasad konkurencji na terenie Unii Europejskiej Joaquin Alumnia zarzucił Microsoftowi, iż nie wywiązał się z postanowień umowy. Amerykanie tłumaczyli swoje uchybienie problemami technicznymi, które pojawiły się w trakcie wprowadzania ustaleń w życie.

Dochodzenie w tej sprawie, które wznowiono w lipcu tego roku jest aktualnie w toku. 3 lata temu Microsoftowi groziło zapłacenie kary w wysokości nawet 10% swoich światowych obrotów.

0
Źródło: Rzeczpospolita
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.