Kontrowersyjny „Pan Windows”

Zadaniem Stevena Sinofsky'ego było posprzątanie po zamieszaniu, jakie wywołała Windows Vista. Skutkiem tego był udany Windows 7, a lada dzień pojawią się Windows RT i Windows 8. Wygląda na to, że swoją misję wykonuje bez zarzutu. Skąd więc krytyka?
Steven Sinofsky

Steven Sinofsky

Sinofsky jest ogólnie szanowany w Microsofcie za swoje sukcesy, pracę i produkty, które nadzorował. Problemem jest jednak jego sposób pracy. Sinofsky ponoć jest na tyle skoncentrowany nad Windows, że zapomina o istnieniu innych działów (takich jak Windows Phone), doprowadzając do rywalizacji między zespołami. To promuje produktywność, ale zdaniem niektórych, może mieć negatywny wpływ na spójność ekosystemu Microsoftu, nawet mimo obecności w Windows takich mechanizmów, jak SmartGlass czy Xbox Muzyka.

Sinofsky był na tyle zazdrosny o Windows, że wręcz zablokował rozwój tabletu Courier, pozytywnie ocenianego przez media. Między innymi to on doprowadził do tego, że tablet nigdy nie pojawił się w sprzedaży.

Informacje pochodzą od anonimowych informatorów redakcji CNET.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.