Lockitron, otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą smartfona

Za pomocą smartfona można robić wszystko. Ostatnio pisaliśmy o zarządzaniu oświetleniem w domu, teraz przyszła pora nad kontrolę nad zamkami.

Dzięki temu można zapomnieć o kluczach. Od teraz zastępuje je telefon. Dzięki nowej usłudze można sprawdzić czy drzwi są zamknięte, czy też otwarte. Jeżeli coś jest nie tak – jednym kliknięciem można zaryglować wszystkie zamki.

Ponadto aplikacja może się przydać, gdy spodziewamy się gości, a nie ma nas w domu. Wystarczy dodać ich do aplikacji i dzięki temu – bez kluczy będą mogli dostać się do mieszkania i nie czekać na nas. Ponadto jeżeli tylko ktoś otworzy lub zamknie zamek, nawet używając klucza – zostaniemy o tym poinformowani. Mało tego – Lockitron potrafi wyczuć pukanie do drzwi i poinformować nas, że mamy gości.

Lockitron działa z każdym telefonem komórkowym, nawet jeżeli jest to stara Nokia. W tym przypadku system może być obsługiwany za pomocą SMS-ów. Więcej informacji o projekcie znajdziecie tutaj.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.