Microsoft Surface Phone ponoć istnieje, a prace nad nim są dość zaawansowane

Według źródeł redakcji China Times, które są powiązane z dostawcami materiałów do linii technologicznych, Microsoft pracuje nad Surface Phone od czterech miesięcy. Premiera przewidziana jest na pierwszą połowę przyszłego roku.
Surface Phone - zdrada Nokii?

Surface Phone – zdrada Nokii?

Microsoft najwyraźniej nie jest zadowolony ze współpracy z Nokią. Jej smartfony Lumia nie odniosły spodziewanego sukcesu, nie były w stanie nawiązać walki z urządzeniami z Androidem i iOS-em. Wiele w tym winy samego Microsoftu: Windows Phone nie obsługiwał wielu nowoczesnych komponentów sprzętowych. Dopiero Windows Phone 8 na to pozwala, co, jak widać, Nokia wykorzystała w swojej Lumii 920.

Microsoft jednak i tak wyraźnie nie chce już stawiać na Nokię. Pierwszym urządzeniem w Windows Phone 8 okazał się Samsung Ativ S, współpracował też przez rok z firmą HTC, czego efektem są smartfony 8X i 8S. Teraz coraz więcej wskazuje na to, że na rynku pojawi się smartfon bezpośrednio od Microsoftu. Tak twierdzą źródła redakcji China Times. Surface Phone ma podobno pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku. Ciekawe, co na to Nokia…

0
Źródło: Unwired View
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.