Następny tablet Google będzie miał ekran 2560 x 1600 pikseli?!

10,1-calowy tablet Google'a, który ma się pojawić w pierwszej połowie przyszłego roku, ma mieć większą gęstość pikseli niż Kindle Fire HD i iPad.
Nexus 7, pierwszy tablet Google'a. Wyprodukowany przez Asusa

Nexus 7, pierwszy tablet Google’a. Wyprodukowany przez Asusa

Samsung, który ma zająć się produkcją następnego tabletu Google’a, ma ponoć umieścić w urządzeniu niesamowity ekran. 10,1-calowy wyświetlacz ma pracować w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Dla porównania, identyczną rozdzielczość stosuje Apple, ale nie w iPadzie, a w 13-calowym MacBooku Pro. Ów laptop, ze wspaniałym ekranem, może się pochwalić gęstością pikseli wynoszącą 227 PPI. Tablet Google’a ma mieć… 300 PPI. To prawie tyle, co 4-calowy iPhone (326 PPI).

Co ciekawe, Samsung produkuje ekrany również dla Apple, w tym te dla MacBooka Pro i iPada. Produkuje też ekrany AMOLED, które są wykorzystywane w smarfonach Galaxy. Jest jedyną firmą, która koncentruje się zarówno na wyświetlaczach LCD, jak i AMOLED. Tylko te pierwsze mogą być produkowane z tak wysokim PPI.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.