Pobieraczek.pl się doigrał, jest pozew zbiorowy internautów

Kontrowersyjny serwis Pobieraczek.pl będzie bronić się w sądzie przed mnóstwem rozwścieczonych internautów, którzy właśnie złożyli pozew zbiorowy.
Jest pozew zbiorowy przeciwko Pobieraczkowi

Jest pozew zbiorowy przeciwko Pobieraczkowi

Wniosek wpłynął do Sądu Okręgowego w Gdańsku, który rozpatrzy sprawę przeciwko serwisowi Pobieraczek.pl, oferującemu pozornie darmowy dostęp do filmów czy gier. Chociaż portal, zarządzany przez firmę Eller Service, został w przeszłości dwukrotnie ukarany przez UOKiK za swoje nieuczciwe praktyki wobec klientów, którym najpierw oferuje się darmowy dostęp do treści, a potem każe się za nie słono płacić, to do tej pory funkcjonuje i nie zmienia swojej formuły. A poszkodowani ciągle się zgłaszają.

Do pozwu zbiorowego przeciwko portalowi dołączyło na razie 181 osób, ale liczba ta ciągle rośnie. Pełnomocnikiem poszkodowanych będzie Hubert Osiński, dyrektor serwisu pozywamy-zbiorowo.pl. Po ogłoszeniu przez sąd trybu zbiorowego, każdy poszkodowany będzie mieć 2 miesiące na dołączenie do pozwu.

0
Źródło: wyborcza.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.