Samsung „słyszy” o problemach z procesorem Exynos

Samsung Galaxy S III to bez wątpienia bardzo udany smartfon. Bazuje na procesorze Exynos – autorskim rozwiązaniu firmy Samsung. Problem w tym, że producent nie ułatwia życia twórcom CyanogenMod.

Chodzi o braki w dokumentacji i kodzie źródłowym procesora Samsung Exynos 4, na którym bazuje m.in. Galaxy S III. Te braki powodują, że twórcy takich modyfikacji jak CyanogenMod mają poważne problemy z portowaniem systemu na nowe urządzenia. Z racji, że procesory nie są zbyt proste w kwestii konstrukcji, wymagają odpowiedniej dokumentacji i prawidłowego kodu.

Z tego powodu wiele osób z forum XDA sprzedawało Galaxy S III na rzecz urządzeń, które nie sprawiają tego typu problemów – m.in. HTC One X.

Samsung chyba w końcu dostrzegł problem i być może postanowi wspomóc twórców CyanogenMod. Na oficjalnym Twitterze firmy pojawiła się informacja, że producent wie o problemach dotyczących dokumentacji i kodu urządzeń bazujących na procesorze Exynos. Trwają dyskusje, a ich efekt poznamy niebawem. Mamy nadzieję, że będzie on pozytywny dla alternatywnych odmian Androida.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.