Samsung ST88

Niedrogi Samsung ST88 robi przyzwoite zdjęcia w jasnym świetle słońca. W gorszych warunkach oświetleniowych szczegóły stają się nieostre i pojawia się szum. Autofokus działa za wolno. Wyposażenie jest stosowne do ceny
Samsung ST88: 5-krotny zoom, mierna jakość obrazu.
Samsung ST88: 5-krotny zoom, mierna jakość obrazu.

Samsung ST88: 5-krotny zoom, mierna jakość obrazu.

Samsung ST88: 5-krotny zoom, mierna jakość obrazu.

Oszczędnym klientom Samsung proponuje model ST88. Ten poręczny aparat wyposażono w obiektyw z 8-krotnym zoomem, pokrywający zakres ogniskowych od 25 do 125 mm (ekw. dla małego obrazka).

Wyświetlacz jest duży (przekątna 3″) i ma rozdzielczość 460000 punktów, zapewniającą ostry obraz. Podczas fotografowania możemy skorzystać z trybu automatycznego rozpoznawania motywu albo wybrać któryś z 13 programów tematycznych. Projektanci nie przewidzieli żadnych trybów manualnych.

Aparat zapisuje rejestrowane dane na karcie pamięci Micro SDHC. Możemy kręcić nim filmy o rozdzielczości 720p, ale nie jest to zbyt wygodne.

Dobre zdjęcia tylko przy świetle dziennym

16-megapikselowa matryca przy świetle dziennym rejestruje ostre zdjęcia bez widocznego szumu. Podczas przeglądania zdjęć na ekranie komputera zauważymy zakłócenia dopiero przy czułości ISO 400. Od tej wartości czułości ostrość zdjęć szybko spada. Przy krawędziach zdjęć ostrość jest o 40 procent niższa w stosunku do ich centralnych partii. Wierność drobnych detali jest na miernym poziomie.

Autofokus potrzebuje na ustawienie ostrości 0,53 s, minimalnie przekraczając granicę, przy której uznajemy aparat za zdatny do fotografowania w spontanicznych sytuacjach. Jedno ładowanie akumulatora pozwala zarejestrować od 130 do 430 zdjęć.

Lepsze alternatywy

Za niewielkie pieniądze da się kupić dobry aparat. W szczególnie atrakcyjnych cenach sprzedawane są zwłaszcza modele dostępne na rynku już od dłuższego czasu. Bazując na naszym rankingu aparatów kompaktowych znaleźliśmy trzy modele stanowiące najlepszą alternatywę dla Samsunga ST88: Sony Cyber-shot DSC-W570, Sony Cyber-shot DSC-W630 – (ZOBACZ PORÓWNANIE).

Samsung ST88

Dobre zdjęcia tylko przy świetle dziennym, powolny autofokus i ubogie wyposażenie.

PLUSY:

poręczny i lekki
3-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości

MINUSY:
spadek ostrości przy krawędziach obrazu
niska wierność detali
powolny autofocus