Sklep z androidowymi aplikacjami dla… Windows

Jeden z największych producentów procesorów na świecie chce połączyć Androida z Windows. Uruchomił sklep z aplikacjami dla Androida, który będzie działał na systemie Microsoftu.
AMD AppZone

AMD AppZone

AMD podjął się współpracy z firmą BluStacks. Ta jest znana ze stworzenia aplikacji, która symuluje środowisko Androida w systemie Windows, dzięki czemu można na systemie Microsoftu uruchamiać gry i aplikacje pisane z myślą o systemie Google’a. Niestety, nie wszystkie one działają, ale i tak jest to wielki krok naprzód.

Kolejny wykonuje AMD. Wspólnie z firmą BlueStacks opracował sklep z aplikacjami AMD AppZone, w którym znajdziemy gry i aplikacje z Androida, które dzięki rozwiązaniu BlueStacks, z cała pewnością zadziałają pod Windows. Gry i aplikacje na AppZone są ponoć zoptymalizowane z myślą o układach Radeon i APU firmy AMD.

AppZone pozwala na kupowanie gier i aplikacji bezpośrednio z samego programu, ale jest też zintegrowany z Google Play, Amazon Appstore, 1Mobile Market i GetJar. Sklep ma być preinstalowany w komputerach z procesorami AMD. Można go już pobrać z tego miejsca.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.