Smartfon Onyx z Androidem i ekranem E-Ink – tydzień pracy na baterii

Firma Onyx ma szansę zmienić opinię o smartfonach mówiącą, że trzeba je ładować codziennie (w najlepszym przypadku). Producent pokazał właśnie prototyp smartfona działający pod kontrolą Androida.

W efekcie wychodząc rano z domu nie mamy pewności, czy telefon wytrzyma nam do końca dnia. Jeżeli będziemy słuchać muzyki lub surfować po Sieci – mamy pewność, że nie wytrzyma. Ludzie ratują się wyłączaniem Internetu, co przedłuża czas pracy bez ładowania – ale to chyba nie jest najlepsza metoda. W końcu określenie smartfon zobowiązuje.

Ciekawy pomysł zaprezentowała właśnie chińska firma Onyx, producent czytników. Jest to smartfon działający pod kontrolą Androida i wykorzystujący ekran E-Ink – czyli papier elektroniczny. Najważniejszą zaletą urządzenia jest czas pracy na baterii wynoszący ponad tydzień.

Warto zwrócić uwagę również na czytelność wyświetlacza. Na filmie pokazano także Google Galaxy Nexus z ekranem AMOLED ustawionym na maksymalną jasność ekranu. Wyświetlacz w tym urządzeniu był niemal niewidoczny w świetle dziennym, podczas gdy E-Ink prezentował się bardzo wyraźnie.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.