Uzbrojeni po zęby złodzieje ukradli sprzęt Apple’a za 2 miliony dolarów

Sprzęt firmy Apple o wartości niemal 2 milionów został skradziony w trakcie napadu z użyciem broni na lotnisku w Viracopos.
Zamiast złota czy pieniędzy, teraz kradnie się produkty Apple

Zamiast złota czy pieniędzy, teraz kradnie się produkty Apple

We wtorek wczesnym rankiem czasu brazylijskiego, grupa uzbrojonych w broń maszynową mężczyzn wtargnęła do hangaru, należącego do linii lotniczych TAM i sterroryzowała kilku pracowników. Według relacji świadków, napastnicy zabrali mobilne urządzenia Apple, w większości iPhone’y i iPady, jak się później okazało o łącznej wartości blisko 2 milionów dolarów, i odjechali vanem. Złodzieje zabrali także samochód jednego z pracowników, ale porzucili go na pobliskiej autostradzie. Cała akcja trwała 1,5 godziny.

Na razie nie wiadomo, czy skradziony sprzęt pochodził z importu, co sugerowałaby obecność urządzeń na lotnisku, czy też wyprodukowany został w niedawno otworzonych fabrykach w Brazylii, które nota bene zlokalizowane są w dość bliskiej odległości od lotniska w Viracopos.

Policja prowadzi śledztwo, ale jak dotąd nikogo w tej sprawie nie aresztowano.

0
Źródło: G1
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.