1,2 miliarda smartfonów i tabletów!

Według badań firmy Gartner, w tym roku sprzedano 821 milionów smartfonów i tabletów. To 70 procent wszystkich urządzeń, jakie kupili konsumenci. W przyszłym roku ma być jeszcze lepiej.
Tablety i smartfony coraz popularniejsze

Tablety i smartfony coraz popularniejsze

Według analizy Gartnera, w przyszłym roku sprzeda się o 50 procent więcej smartfonów i tabletów, niż w bieżącym. Oznacza to, że na rynku pojawi się 1,2 miliarda tych urządzeń na całym świecie.

Pomóc ma coraz większe zainteresowanie firm urządzeniami typu tablet. Przedsiębiorstwom coraz częściej zależy bardziej na mobilności, niż movy obliczeniowej. Tylko w tym roku firmy kupiły 13 milionów tabletów. W 2016 roku, zdaniem Gartnera, mają kupić 53 miliony tych urządzeń.

Jeżeli chodzi o ekosystemy, liderem mają pozostać Apple i Google. Do 2016 roku Microsoft wywalczy, zdaniem Gartnera, 39 procent rynku.

Na rynku smartfonów dominować ma Android. Na chwilę obecną 34 procent rynku korporacyjnego to Android. W 2016 roku ma zdobyć 56 procent. iOS ma utrzymać swoją pozycję, a BlackBerry będzie musiał walczyć z coraz większym zagrożeniem.

Windows Phone okazał się dla Gartnera na tyle nieistotny, że nie pojawił się w zestawieniu.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.