„Znamy” tajemnice następcy konsoli Xbox 360

Miesięcznik Xbox Magazine opublikował sensacyjne informacje na temat następnej konsoli do gier Microsoftu. Jeżeli te informacje są prawdziwe, to konsola może stać się prawdziwym obiektem pożądania.
Tak ma wyglądać nowy Xbox

Tak ma wyglądać nowy Xbox

Następca Xboxa 360, o nazwie kodowej „Durango”, ma być wyposażony w napęd Blu-ray oraz czujnik Kinect drugiej generacji, mikrofony kierunkowe, „innowacyjny kontroler” a także nie tylko wyjście do telewizora, ale również… wejście. Cokolwiek by to nie oznaczało w praktyce. Nazwa konsoli to ponoć, po prostu, Xbox.

Jeżeli chodzi o konfigurację sprzętową, to chipset ma posiadać cztery rdzenie (z szesnastoma rdzeniami logicznymi) i osiem gigabajtów pamięci operacyjnej. Jakiś czas po premierze konsoli jako akcesorium mają być dostępne okulary zapewniające rzeczywistość rozszerzoną.

Obudowa konsoli ma być wykonana z magnezowego materiału VaporMG, tego samego, z którego wykonana jest obudowa Surface’a. Estetyka konsoli ma przypominać tą z klawiatury Wedge i myszki Arc Touch.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.