75% sprzedanych smartfonów działa pod kontrolą Androida

IDC (International Data Corporation) to firma zajmująca się badaniami rynków na całym świecie. Jej ostatnie doniesienia są wyjątkowo ciekawe – dotyczą smartfonów.

Z informacji opublikowanych przez IDC wynika, że

Q3 2012 należał do Google.

Liczba sprzedanych smartfonów pierwszy raz w historii firmy przekroczyła 100 mln w ciągu jednego kwartału. Konkretnie było to 136 mln. Tak dobry wynik oznacza udziały w sprzedaży smartfonów na poziomie 75%. Dla porównania ubiegłoroczny wynik Google to 71 mln sprzedanych smartfonów i niecałe 57% udziałów.

W przypadku Apple wyniki nie są już tak imponujące. Udział w rynku –

14,9%

i sprzedaż na poziomie 27 mln egzemplarzy. Niezbyt imponująco porównując to do wyników Google. Jednak rok wcześniej Apple sprzedało o 10 mln smartfonów mniej, co przełożyło się na wynik 13,8%.

Trzecie miejsce należy do BlackBerry. Choć wyniki RIM lecą w dół, smartfony BlackBerry trafiły do 7,7 mln użytkowników – udział na poziomie 4,3%. Kolejne miejsce – Symbian z udziałem 2,3%, a dopiero potem jest Windows Phone (razem z Windows Mobile) z wynikiem 2%. Szczegółowe informacje

znajdziecie tutaj

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.