Android 4.2.1 dla urządzeń Google już jest

W ostatnim czasie okazało się, że Android 4.2 prócz wielu nowych funkcji wprowadza jedną niepokojącą zmianę. Z kalendarza systemu operacyjnego zniknął grudzień.

Po listopadzie od razu pojawiał się styczeń. Usterka nie dotyczy głównego kalendarza, a jedynie aplikacji Ludzie, gdzie możemy np. przypisać datę urodzin do każdego użytkownika. Mimo wszystko to poważna wpadka i sądziliśmy, że Google udostępni łatkę jeszcze przed nadejściem brakującego miesiąca.

Wygląda na to, że przy okazji przywrócono obsługę zewnętrznych kontrolerów z którą radził sobie Android 4.1, ale 4.2 już nie. Ostatnia poprawka dotyczy systemu powiadomień. Od teraz wibracje mają zachowywać się jak należy.

Aktualizacja jest niewielka. Waży zaledwie 1,1 MB i jest obecnie dostępna tylko na urządzenia z serii Nexus. Poczynając od smartfona Galaxy Nexus (tylko wersja Tajku), przez Nexus 4, Nexus 7 aż po Nexus 10.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.