Chiński rząd zablokował Google.com, Gmail, Google+, Mapy…

Chińczycy nie mają łatwo w kwestii dostępu do ogólnoświatowego Internetu. Rządowi nie podoba się, że naród może mieć dostęp do informacji z zachodu.

Chiński rząd po raz kolejny pokazał jakie są jego możliwości. Tym razem w odstawkę poszedł Google i jego usługi. Nie działa wyszukiwarka, poczta elektroniczna, mapy, dokumenty, statystyki oraz dysk – czyli właściwie wszystkie najważniejsze usługi Google.

Póki co wiadomo, że domeny www.google.com, mail.google.com, google-analytics.com, docs.google.com, drive.google.com, maps.google.com oraz play.google.com po prostu nie odpowiadają. Dostęp możliwy jest m.in. przez VPN. Nie działa podmiana serwerów DNS. Z drugiej strony – wciąż dostępne są inne wersje Google, np. www.google.co.uk.

Dostępność stron internetowych w Chinach można sprawdzić za pomocą tej strony: https://www.comparitech.com/privacy-security-tools/blockedinchina/

Z testów wynika, że w Chinach można zajrzeć na naszą stronę i do Google’a też. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.