Chrome 23: 25% dłuższy czas pracy na baterii

Stabilne wydanie przeglądarki Google Chrome właśnie dobiło do numeru 23. Tym razem programiści serwują nam filmy wideo akcelerowane przez GPU, ale nie tylko.

Pierwszą zmianą Google Chrome 23 jest akceleracja GPU wspomagająca dekodowanie filmów wideo pod kontrolą systemu Windows. Google twierdzi, że dedykowane układy graficzne potrzebują mniej energii od procesorów CPU. Potwierdzają to testy, z których wynika że komputery z nowym Chrome działały na baterii do 25% dłużej.

Kolejna zmiana to lepsza kontrola nad uprawnieniami stron internetowych. Witryny od dłuższego czasu są czymś więcej niż tylko tekstem z obrazkami. Teraz mają dostęp do kamery, geolokalizacji, mikrofonu itp. W Chrome 23 po kliknięciu w ikonę znajdującą się przed adresem będziemy mogli zdefiniować co może, a czego nie może konkretna witryna internetowa.

Przeglądarka powinna zaktualizować się automatycznie (być może wymaga restartu), a jeżeli tak się nie dzieje aktualną wersję można pobrać stąd:

google.com/chrome

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.