Elementary OS Luna do pobrania w wersji Beta

Elementary OS Luna już wkrótce ma szanse stać się jedną z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Pracę nad nową wersją trwają pełną parą.

Jeżeli chodzi o interfejs systemu Linux można zaryzykować stwierdzenie – że nieco mu brakuje do ideału. Niezależnie od tego czy korzystamy z KDE, GNOME, czy Unity można mieć wrażenie, że wszystko da się zrobić lepiej i przede wszystkim bardziej spójnie. Zwłaszcza, gdy dowolną z dystrybucji postawi się na tle Windows 8, czy też Mac OS X.

Problem najwyraźniej dostrzegli twórcy Elementary OS i postanowili temu zaradzić. Luna już na zrzutach ekranu prezentuje się bardzo ciekawie. Ekipa Elementary postanowiła nie iść standardową ścieżką dołączając do swojej dystrybucji popularne aplikacje. Gdy jakaś z nich im nie odpowiadała pod względem interfejsu – pisali własną. W ostateczności tworzyli fork i przerabiali dostosowywali program do wymagań systemu.

Więcej informacji znajdziecie

na oficjalnym blogu

. Stamtąd można pobrać system w wersji 32-bitowej jak i 64-bitowej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.