Jak wygląda lustrzanka od środka?

Niedawno w sprzedaży pojawiła się nowa lustrzanka firmy Nikon. Ekipa iFixit wykorzystała ten moment i rozebrała aparat na drobne części.

O ile przyzwyczajeni już jesteśmy do zdjęć rozkręconych smartfonów i tabletów, widok rozkręconego aparatu nie jest już tak częsty. Jak się okazuje – pod obudową kryje się mnóstwo ciekawych rzeczy. Tym bardziej, jeżeli mamy do czynienia z lustrzanką wyposażoną w matryce pełnoklatkową.

Wewnątrz aparatu znajduje się płyta główna. Największy z układów to Nikon Exspeed 3, czyli procesor obrazu (odpowiednik Canon Digic). Dwa moduły znajdujące się po jego prawej stronie to pamięć RAM wykonana przez firmę Samsung – łącznie 1 GB DDR3.

Równie ciekawie prezentuje się matryca. Sensor CMOS ma rozdzielczość 24 Mpix i wymiary 35,9 x 24 mm, a jego powierzchnia została poprzedzona kilkoma filtrami poprawiającymi ostateczną jakość obrazu. Pełną relację i wszystkie zdjęcia znajdziecie

w tym miejscu

.

Powiązane tematy:

Najlepsza lustrzanka – ranking lustrzanek i bezlusterkowców.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.