Następny Windows może być za darmo, aktualizowany raz w roku

Microsoft pracuje już nad następcą Windows 8 i wygląda na to, że zarówno nowy Windows, jak i Windows Phone, będzie aktualizowany zupełnie inaczej, niż do tej pory.
Następca Ósemki to, ponoć, Windows Blue

Następca Ósemki to, ponoć, Windows Blue

Nowy Windows ma mieć ulepszony interfejs, a także, jak zgadujemy, wiele nowych funkcji. Co ciekawe, zmieni się też polityka sprzedaży. Według niepotwierdzonych informacji, Microsoft kończy z kolejnymi generacjami systemów operacyjnych. Ma być jeden Windows, nazwany Blue. Ma on być bardzo tani, lub wręcz darmowy, by zapewnić sobie wielką bazę użytkowników.

Wraz z premierą Windows Blue, uaktualniony zostanie pakiet dla programistów Windows SDK. Sam system będzie kompatybilny wstecz, czyli uruchomi aplikacje napisane dla Windows 8, ale wraz z jego premierą, Microsoft będzie przyjmował wyłącznie gry i programy napisane dla Blue.

Blue ma być aktualizowany co jeden rok. Ma to pomóc w rywalizacji z systemami Apple’a i Google’a. Microsoft nie chce jednak komentować tych planów. Pamiętajcie, że pochodzą one z niepotwierdzonych źródeł.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.