Nokia atakuje RIM patentami

Nokia chce zablokować sprzedaż urządzeń BlackBerry na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanady. Uważa, że łamią one należące do niej patenty.
Starcie podupadłych gigantów

Zdaniem Nokii, urządzenia BlackBerry naruszają jej własność intelektualną dotyczącą zdolności do łączenia się przez nie z sieciami WiFi. Zdaniem sądu arbitrażowego, racja leży po stronie Nokii, RIM jednak i tak nie uiszcza odpowiednich opłat licencyjnych.

Zdaniem RIM-u, umowa patentowa, jaką swego czasu zawarł z Nokią, obejmuje również patent, o którym mowa, i uważa, że nie ma powodu, by płacił za niego podwójnie. Sztokholmska Izba Handlu jednak nie zgadza się z tym poglądem.

RIM wytoczył proces Nokii w Niemczech, co dodatkowo dolewa oliwy do ognia. Zdaniem RIM-u, Nokia bezprawnie korzysta z należącej do niego techniki tagowania mediów, aktualizacji oprogramowania oraz metody współdzielenia danych. Nokia, rzecz jasna, się z tym nie zgadza.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.