Notebook od Google za niecałe 700 zł

Nowy komputer w sprzedaży pojawi się już dziś. Oficjalna cena – 199 dolarów. Początkowo będzie dostępny tylko w USA i UK.

Acer C7 Chromebook ma ekran o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1366×768 pikseli. Waży zaledwie 1,4 kg. W jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel Core (nie zdefiniowano jaki), dysk o pojemności 320 GB (+ 100 GB w chmurze Google), kontroler Wi-Fi, kamerę HD, 3x USB 2.0, HDMI oraz VGA. Czas pracy na baterii – 3,5h.

Google ma w swojej ofercie również Chromebook firmy Samsung. Ten wykorzystuje procesor ARM (Exynos), ma ekran o podobnych parametrach, jest lżejszy i działa na baterii aż 6,5h. Jego cena jest jednak wyższa – to 249 dolarów.

Polska póki co nie będzie mogła kupić komputera bezpośrednio od Google. Podobnie jak tabletu Nexus 7… i Nexus 10. A także smartfona Nexus 4. Wszystko przez to, że sklep Google Play nie udostępnia oferty sprzętowej na terenie naszego kraju.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.