Nowa wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa

Jak podaje DistroWatch to nie Ubuntu, a Mint jest obecnie najpopularniejszą odmianą Linuksa. System właśnie doczekał się aktualizacji i po sześciu miesiącach intensywnych prac zaprezentowano obecne wydanie oznaczone numerem 14.

Znajdziemy w nim m.in. nową wersję środowiska MATE 1.4. Jest to pulpit dla tradycjonalistów, którym brakuje GNOME w wersji 2. Jest to kontynuacja tamtej wersji GNOME rozwijana przez programistów związanych z Mint Linux.

Aktualizacji doczekał się również Cinnamon, który obecnie nosi numer 1.6. Dla niewtajemniczonych, jest to fork Gnome Shell rozwijany przez twórców Mint. Wg zapowiedzi nowa wersja ma pracować dużo stabilniej od poprzedniej. Ponadto dodano możliwość nazywania biurek, czyli obszarów naszej pracy.

Gdy nie będziemy mogli się odnaleźć w gąszczu okien, pomocne będzie menu zawierające listę wszystkich aplikacji – niezależnie od tego na którym obszarze roboczym się znajdują. Zmian jest znacznie więcej. Dotyczą m.in. lepszego przełączania okien (alt+tab), interfejsu (poprawiony aplet odtwarzacza) oraz menadżera plików. O wszystkich zmianach przeczytacie w tym miejscu. Listę mirrorów z obrazem płyty można odnaleźć na oficjalnym blogu dystrybucji.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.