Pineview-M zostanie wytworzony w 45-nanometrowym procesie technologicznym i oparty będzie na energooszczędnej architekturze Lincroft SoC (na zdjęciu procesor Atom Z530)

Nowe Atomy: jeszcze o 50 proc. mniej prądożerne, ale wciąż 32 bitowe

Intel wyraźnie skupia się na konkurowaniu z ARM, zamiast z AMD.

Atomy rzucają wyzwanie ARM-om

Atomy rzucają wyzwanie ARM-om

Układy Bay Trail-T typu SOC pojawią się na rynku w 2014 roku. Odpowiedniki w nowej architekturze nie będą szybsze od Clover Trail, ale będą zużywały o połowę mniej energii. Poza odpowiednikami, pojawią się jednak nowe, czterordzeniowe konstrukcje, które mają zapewnić 55-procentowy wzrost wydajności. Te układy będą wykonane w 22-nanometrowym procesie technologicznym (dla porównania, Clover Trail produkowany jest w 32-nanometrowym procesie technologicznym). Układy Bay Trail-T będą posiadały wbudowany procesor graficzny, zgodny z DirectX 11 i zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli.

Zarówno Clover Trail, jak i Bay Trail, będą układami 32-bitowymi. Oznacza to, że do 2015 roku tablety z procesorami Intela nie będą posiadały większej ilości pamięci operacyjnej niż cztery gigabajty, mogą nawet zmusić Microsoft do opracowania 32-bitowej wersji Windows 9.