Podwójny Thunderbolt i rozdzielczość 4K

4K to około czterech tysięcy pikseli obrazu w poziomie. Co to oznacza? Że obraz będzie bardziej szczegółowy i że zauważymy więcej detali.
Płyty główne Gigabyte obsłużą rozdzielczość 4K

Płyty główne Gigabyte obsłużą rozdzielczość 4K

Standard 4K jest stosunkowo nowy, jednak zawsze wiąże się z poprawą jakości poprzez zwielokrotnienie ilości pikseli. Firma Gigabyte oznajmiła, że płyty główne znajdujące się obecnie w ofercie, które wyposażono w dwa porty Thunderbolt obsłużą monitory w rozdzielczości właśnie 4K. Jest to możliwe, gdyż interfejs Thunderbolt jest kompatybilny z portami Mini DisplayPort w wersji 1.1 a każdy z nich umożliwia przesłanie obrazu w rozdzielczości 2K.

Płyty główne Gigabyte z Dual Thunderbolt pomyślnie przeszły wszystkie testy z wykorzystaniem nowoczesnego monitora EIZO FDH3601. Obecnie lista urządzeń 4K, jaką można znaleźć w sklepach jest coraz dłuższa. Płyty, które obsłużą tę rozdzielczość, to to takie modele jak: GA-Z77X-UP5 TH, GA-Z77X-UP4 TH oraz GA-Z77MX-D3H TH.

0
Źródło: Gigabyte
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.