Sąd domaga się informacji na temat szpiegowania internautów i przedsiębiorstw przez FBI

FBI chce instalować backdoory gdzie tylko może, by móc monitorować przepływ informacji. NSA pracuje nad podobnym projektem. Electronic Frontier Foundation protestuje, a sąd okręgowy... chce jej pomóc.
Cyberpodsłuch na niespotykaną skalę: nad tym pracuje FBI i NSA

Cyberpodsłuch na niespotykaną skalę: nad tym pracuje FBI i NSA

Sędzia okręgowy Richard Seeborg oświadczył, że Departament Sprawiedliwości nie dopełnił wszystkich formalności dotyczących złożonych przez Electronic Frontier Foundation wniosków z prośbami o wyjaśnienie podstaw prawnych i procedur, które będą stosowane do instalacji elektronicznych podsłuchów.

Sędzia uznał, że prośby o wyjaśnienia są zasadne, ponieważ dotyczą one potencjalnego ograniczenia wolności wszystkich osób przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych, a informacje na temat całego projektu FBI i NSA są skrzętnie ukrywane. Wiadomo tylko, że rząd będzie miał dostęp do praktycznie każdej przesyłanej za pomocą Internetu przez użytkowników informacji.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.