Skype przekazał dane swojego użytkownika bez jakiegokolwiek nakazu sądowego

Skype przekazał informacje na temat swojego 16-letniego użytkownika pewnej firmie zajmującej się cyberbezpieczeństwem. Bez wiedzy i zgody zainteresowanego, bez nakazu prawnego.
Ups...

Ups…

Wszystko zaczęło się w momencie, w którym Paypal najął firmę iSIGHT Partners, która miała uporać się z atakiem hakerów Anonymous. Po przeprowadzonym śledztwie ustalono, że podejrzanym o współudział w ataku jest 16-letni Holender.

iSIGHT skontaktował się ze Skype, który również jest jego klientem, i poprosił o dane tego internauty. Skype, bez wahania, dane te przekazał. W tym jego login, nazwisko, adres mailowy i adres korespondencyjny, wymagany do opłacenia abonamentu Skype.

Skype nie miał obowiązku przekazywać tych danych. Taki obowiązek występuje wyłącznie po wystosowaniu nakazu sądowego. Skype przeprowadza obecnie wewnętrzne śledztwo, które ma ustalić, jak doszło do tego niedopatrzenia.

0
Źródło: nu.nl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.