Stabilizacja obrazu Lumii 920 sprawdzona na pustyni

Nokia Lumia 920 ma optyczną stabilizację obrazu, którą producent chwali się na każdym kroku. Jej debiut nie był zbyt udany, okazało się że film prezentujący OIS w akcji został nagrany zupełnie innym sprzętem – lustrzanką.

Wygląda na to, że Nokia nie ma się czego wstydzić, bo stabilizacja działa bardzo dobrze i do dziś nie wiemy po co producent próbował oszukać użytkowników. Redaktorzy serwisu UK Mobile Review postanowili sprawdzić działanie stabilizacji osobiście. W tym celu wzięli Nokię na pustynię i przyczepili ją do frontu terenowej Toyoty.

Z racji, że nie jest to typowe zastosowanie telefonu, trzeba było go zabezpieczyć przed piaskiem. Nokia została umieszczona w odpowiednim pokrowcu i za pomocą pasków zaciskowych umieszczona na samochodzie. Film trwa niecałe 8 minut i w żaden sposób nie był edytowany – prócz przycięcia początku i końca nagrania. Dostępny jest w rozdzielczości 1080p.

Choć brakuje porównania do jakiegokolwiek innego telefonu, można stwierdzić, że Nokia zaliczyła ten test. Obraz przez większość filmu jest niezwykle stabilny, a drgania pojawiają się tylko przy bardzo mocnych zmianach kierunku jazdy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.