Steven Sinofsky, szef działu Windows odchodzi z Microsoftu

Jeszcze pod koniec października mogliśmy go oglądać na premierze. Prezentował nowy system Windows 8 i tablet Surface, czyli coś za co był odpowiedzialny.

Sinofsky zaczął pracę z Microsofcie już w 1989 roku jako jeden z wielu pracowników. W roku 1994 został wybrany na szefa pakietu Office – był odpowiedzialny m.in. za Office 95 oraz Office 97. Kolejny przełom w jego karierze nastąpił w 2006 roku, kiedy Sinofsky został szefem działu Windows (oraz Windows Live) i miał naprawić to, co zepsuła Vista.


Powody odejścia są nieznane i sytuacja wygląda nieco dziwnie – zwłaszcza że 2 tygodnie temu odbyła się jedna z ważniejszych premier dla Microsoftu. Nieoficjalna przyczyna odejścia to niedogadywanie się z innymi osobami w firmie. Oficjalnie Steven Sinofsky i Steven Ballmer wymienili oświadczenia, w których dziękują sobie za włożoną pracę i profesjonalizm.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.