Tak wyglądała makieta Windows 8 z 2010 roku

Zanim powstaje nowy interfejs, tworzone są jego przeróżne makiety, by programiści wiedzieli, co mają tworzyć, a inżynierowie mogli testować swoje pomysły. Chcesz zobaczyć, jak wyglądał Windows 8 na początku swojego istnienia?

Podczas konferencji UX Week 2012, Jensen Harris z Microsoftu zademonstrował wczesne makiety systemu Windows 8, by zilustrować, jak bardzo ten system wyewoluował od czasów pierwszego pomysłu do produktu końcowego.

Wielką siłą Windows było zawsze to, że jest już znany użytkownikom. Ale sytuacja wokół nas się zmienia, więc zadaliśmy zespołowi pytania: czy znajomość systemu jest zawsze najważniejsza? Czy to zawsze będzie powodowało, że przez kolejne lata ów system będzie istotny dla konsumenta? — mówił Harris.

Zaznaczył on też, że zmiany skupiły się na tym, jak technologia poszła do przodu przez ostatnie lata i że niektóre elementy Windows do czasu Windows 8 nie zmieniły się od dwudziestu lat.

Makiety, które możecie zobaczyć na początku poniższej prezentacji, pokazują początki zmian. Widać wiele różnic w kształtach i kolorach w porównaniu do końcowej wersji Windows 8, widać też dużo więcej elementów na pasku bocznym.

0
Źródło: istartedsomething
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.