Ten tablet za 20 dolarów zadziwi cię

Nowa generacja tabletu Aakash, który jest nieźle wyposażony, a kosztuje zaledwie 20 dolarów, została zaprezentowana przez samego prezydenta Indii.
Od dziś każdego studenta z Indii stać na tablet z Androidem 4.0

Od dziś każdego studenta z Indii stać na tablet z Androidem 4.0

Początkowo Aakash 2 miał kosztować 40 dolarów, ale ostatecznie cenę udało się obniżyć do magicznych 20 dolarów. Dlaczego magicznych? Bowiem tablet ten posiada całkiem przyzwoite komponenty i przede wszystkim oparty jest na stosunkowo młodym systemie Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich. W wyposażeniu urządzenia znajdziemy 7-calowy ekran pojemnościowy z rozdzielczością 800 x 480 pikseli i technologią multitouch, procesor Cortex-A8 z taktowaniem 1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 4 GB wbudowanej pamięci flash, wbudowane WiFi, a nawet kamerę VGA z przodu obudowy do wykonywania połączeń wideo. Bateria wydaje się być najsłabszym ogniwem – zapewnia do 3 godzin pracy.

Jest jednak jeden haczyk – żeby nabyć Aakash 2 za 20 dolarów trzeba być studentem. Wszyscy pozostali zapłacą za urządzenie 80 dolarów.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.