Trójwymiarowy skaner książek może przeczytać do 250 stron na minutę

Tradycyjne książki mają tą wadę, że bardzo trudno jest je przekształcić w wersję cyfrową. Budowa książki często uniemożliwia dokładne zeskanowanie każdego miejsca kartki.

Wygląda na to, że grupa japońskich konstruktorów z Dai Nippon Printing w końcu uporała się z problemem szybkiego i wygodnego digitalizowania książek. W tym celu wykorzystano technologię 3D, która nareszcie znalazła szczytne zastosowanie. Nowe urządzenie działa tak sprawnie, że może samodzielnie zeskanować aż 250 stron na minutę – i to w bardzo dobrej jakości 400 ppi.

W skład skanera wchodzi specjalny mechanizm odpowiadający za szybkie przewracanie kartek. Do skanowania wykorzystywany jest obraz 3D pochodzący z dwóch kamer. Resztą zajmuje się oprogramowanie, które analizuje i koryguje oba źródła obrazu przekształcając w idealnie prosty obraz strony. Urządzenie ma trafić do sprzedaży już w przyszłym roku. Cena nie jest znana.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.