Twórcy Half-Life tłumaczą dlaczego Linux jest lepszy od Windows 8

Firma Valve wystartowała z usługą Steam 9 lat temu. Wtedy nie było problemów w jej wdrożeniem, jednak teraz byłoby to niemożliwe.

Cała sytuacja miała miejsce na Ubuntu Summit w Kopehnadze. Valve twierdzi, że początkowo tylko Apple przejęło kompletną kontrolę nad swoim systemem operacyjnym. Teraz do tego grona dołącza Microsoft, a Windows 8 jest kontrolowany przez App Store. To oznacza, że Steam będzie miał utrudnione zadanie w dostarczaniu gier.


To właśnie jest powód dla którego Valve odwraca się od Windows i chce stworzyć z Linuksa możliwie najlepszą platformę dla graczy. Jeden z pracowników firmy powiedział, że chcą kontynuować rozwój na otwartych platformach, a Linux jest bardzo dobrą alternatywą. To oznacza, że Ubuntu jak i inne dystrybucje dostaną Steam i tak wiele gier, jak to tylko możliwe. Więcej szczegółów dowiecie się z poniższego filmu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.