W Hiszpanii większość nastolatków używa… BlackBerry!

Według badań IDC, udział RIM na rynku smartfonów spadł do 4,3 procent. BlackBerry wciąż są jednak niesamowicie popularne u mniej zamożnej, konkretnej grupie europejskich użytkowników. Konkretnie, u nastolatków.
BlackBerry nadal sexy, przynajmniej dla niektórych

BlackBerry nadal sexy, przynajmniej dla niektórych

Siłą RIM zawsze były korporacje, ale wygląda na to, że firma ta powinna jeszcze bardziej zainteresować się nastolatkami. Według badania, obejmującego użytkowników urządzeń mobilnych we Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, BlackBerry to świetny smartfon dla młodego człowieka.

Według badania, BlackBerry radzi sobie w tej grupie użytkowników zdecydowanie lepiej (dwu- a nawet trzykrotnie) niż u innych. W Hiszpanii, według powyższego badania, 64 procent użytkowników smartfonów w wieku 11-17 lat posiada smartfon firmy RIM. W Wielkiej Brytanii „tylko” 46 procent, a w Francji 14 procent, co, jak tłumaczy operator Orange, może być wynikiem braku jakiegkolwiek marketingu na temat BlackBerry skierowanego w kierunku młodych ludzi.

iPhone we wszystkich objętych badaniem krajach w tej grupie wiekowej nie cieszy się popularnością z uwagi, najprawdopodobniej, na cenę.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.