Windows 8 ma „ukryte” menu start

Jeśli przez lata używaliście systemów Windows, po przejściu na Windows 8 czeka was niemałe rozczarowanie - brak wygodnego menu Start.
Windows 8 też ma menu start, tylko ukryte.

Windows 8 też ma menu start, tylko ukryte.

Czekające na nasz ruch w lewym dolnym rogu ekranu, zwykle służące do usypiania lub wyłączania komputera, do przechodzenia od panelu sterowania po obsługę techniczną, a nawet do uruchamiania programów, do których skróty nie zmieściły się na naszym pulpicie. Tego wszystkiego nie ma w najnowszym Windows 8. Na szczęście, tylko na pierwszy rzut oka.

Jeśli bowiem najedziemy myszką (tudzież palcem) na lewy dolny róg wyświetlacza naszego laptopa, tabletu czy desktopa i klikniemy prawym przyciskiem myszy, otrzymamy szybki dostęp do wielu rzeczy, których oczekiwalibyśmy właśnie w menu start. Jest tu możliwość uruchomienia zadań, eksplorator plików, panel sterowania, menadżery zadań, urządzeń i dysków, a także skróty do systemu, opcji zasilania oraz programów i funkcji. Wszystko to w niezbyt urokliwym, ale funkcjonalnym wydaniu.

0
Źródło: Microsoft News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.