Zobacz jak działa Firefox OS, zainstaluj go w… przeglądarce

Mozilla w pocie czoła pracuje nad systemem Firefox OS, który już wkrótce ma się znaleźć na pierwszych telefonach. W przeciwieństwie do Androida system Mozilli ma być prawdziwie otwartym oprogramowaniem.

Dlaczego Firefox OS może działać w przeglądarce? Jego interfejs jest w całości zbudowany w technologiach HTML, CSS i JavaScript więc przeglądarka jest w zasadzie najlepszym miejscem, gdzie można przetestować jego możliwości. Instalacja nie była prosta, jednak nowy Firefox OS Simulator mocno upraszcza proces instalacji.

Oczywiście aby przetestować Firefox OS potrzebna jest przeglądarka Firefox oraz odpowiedni dodatek. Można go

pobrać stąd

, jednak jak na dodatek, waży całkiem dużo – ponad 60 MB. Występuje w trzech wersjach, dla Windows, Mac oraz Linuksa.

Firefox OS na pierwszy rzut oka wygląda na jedną z odmian Androida. Podobny ekran blokady, podobne menu aplikacji. Znajdziemy tam również wysuwane od góry menu powiadomień z paskiem przełączników. Panel ustawień również wygląda znajomo. Przeglądarka systemu to oczywiście Firefox, a mapy… to Here od Nokii.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.