Apple zatrudnia hakerkę, która uratowała Vistę

OS X, wraz z coraz większą popularnością, jest coraz chętniej atakowanym celem przez cyberprzestępców. A zdaniem ekspertów, takich jak Jewgienij Kasperski, Apple jest "dziesięć lat za Microsoftem" jeżeli chodzi o bezpieczeństwo komputerowe. To ma się jednak zmienić.
Kristin Paget

Kristin Paget

Apple zatrudnił Kristin Paget, ekspertkę od bezpieczeństwa komputerowego, która pomogła firmie Microsoft w usunięciu luk w zabezpieczeniach systemu Windows Vista. Nie wiadomo, czy będzie pracowała nad systemem iOS, czy OS X, ale biorąc pod uwagę jej doświadczenie i specjalizację, zakładam, że nad tym drugim.

Paget zasłynęła tym, że udało jej się przekonać Microsoft do przełożenia premiery rynkowej systemu Windows Vista. Twórcy tego systemu byli przekonani, że pani ekspert nie znajdzie zbyt wielu błędów w zabezpieczeniach. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna, Vista okazała się dziurawa jak sito i to właśnie Paget ów system uratowała. Teraz czas na lifting oprogramowania Apple.

0
Źródło: Wired.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.