Australijska policja ostrzega przed mapami Apple’a

Policja w stanie Wiktoria w Australii opublikowała oświadczenie, w którym ostrzega kierowców przed niebezpieczeństwem, jakie, jej zdaniem, stanowi usługa nawigacyjna w systemie iOS 6.
Uwaga na mapy Apple'a!

Uwaga na mapy Apple’a!

Oświadczenie zostało wydane po tym, jak policja musiała udzielić pomocy kilku kierowcom, którzy z ich powodu zabłądzili w parku narodowy, Murray-Sunset, narażając się na poważne kłopoty związane z panująca tam wysoką temperaturą, wynoszącą 46 stopni Celsjusza.

Wygląda na to, że mapy w iOS 6 „pomyliły się” o 70 kilometrów jeżeli chodzi o miasto Mildura, umieszczając je w parku narodowym, zamiast w miejscu, w którym ono się faktycznie znajduje. Kierowcy, słuchając wskazówek ze swoich iPhone’ów, trafiali na dzikie drogi, ich samochody odmawiały posłuszeństwa z uwagi na trudne warunki pogodowe, przez co nieraz zmotoryzowani musieli czekać dobę bez picia, jedzenia, w towarzystwie jadowitych węży i pająków, aż nie nadejdzie pomoc.

Australijska policja rekomenduje stosowanie innych nawigacji do czasu, aż Apple nie naprawi swoich map a także… zwracanie uwagi na drogowskazy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.