Chce stworzyć zegarek z Windows Phone 8

Microsoft już miał jedną przygodę z zegarkami. Oferował, wspólnie ze swoimi partnerami, czasomierze z techniką SPOT, dzięki której wiadomości, pogoda i inne przydatne informacje były transmitowane poprzez radio FM do oferowanych urządzeń. Projekt upadł. Teraz pewna firma chce go wskrzesić, w nieco innej formie.
Zegarek Gnomio

Zegarek Gnomio

Moskiewska firma chce stworzyć zegarek Gnomio z windows Phone 8. Szuka pieniędzy od entuzjastów, za pośrednictwem portalu Indiegogo.com, by móc wcielić swój pomysł w życie. Urządzenie, w obecnej formie, jest zarządzane przez Windows Embedded Compact 7, ale zostało zaprojektowane z myślą o współpracy poprzez Bluetooth ze smartfonem z Windows Phone 8 i instalowaniu aplikacji napisanych dla tego systemu.

Jego sercem jest procesor ARM taktowany zegarem o częstotliwości 270 MHz. Wyposażone jest w 64 MB pamięci RAM, 8 GB pamięci masowej oraz 1,54-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli.

Projekt ruszył w marcu bieżącego roku i ponoć część sprzętowa jest już gotowa. Problemem jest oprogramowanie. Jeżeli uda się zebrać wymagane fundusze, urządzenie miałoby być gotowe na kwiecień 2013 roku. By zrealizować swój cel, firma prosi o sto tysięcy dolarów, które oczekuje, że zbierze w maksymalnie 68 dni.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.