GameKlip zmieni twój telefon z przenośną konsolę

Nie ma co ukrywać, że korzystanie z kontrolera do gier jest znacznie wygodniejsze od naciskania ekranu dotykowego. Do takiego wniosku doszedł twórca prostego, ale jakże pomysłowego gadżetu o nazwie GameKlip.

Choć ekran dotykowy może być świetnym kontrolerem, nie wszystkie gry obsługuje się w ten sposób wygodnie. Wiedzą o tym fani Angry Birds, czy Fruit Ninja, którzy chcą czasami zagrać w coś zupełnie innego jak Dead Trigger, czy znane i lubiane Grand Theft Auto. Dlaczego więc nie skorzystać z kontrolera do Playstation 3 – np. Dualshock 3, skoro ten jest obsługiwany przez Androida?

Tak w skrócie wygląda historia uchwytu GameKlip, który mimo trudnego startu (trafił na Kickstarter, skąd został usunięty) w końcu trafił do sprzedaży. Tańsza wersja kosztuje 15 dolarów – niecałe 50 zł. Droższa wyposażona jest w kabel USB łączący kontroler z telefonem i kosztuje 20 dolarów – niecałe 65 zł.

Aby korzystać z połączenia bezprzewodowego trzeba mieć zrootowany telefon. Wersja przewodowa zadziała z

większością popularnych telefonów

. Do kompletu trzeba

dokupić obudowę

kosztującą 3 dolary (ok. 10 zł).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.