Jak pobrać niedostępne dla Polski aplikacje z Windows Phone Store

Jak dotąd, ustawienia regionalne sklepu z aplikacjami dla Windows Phone 8 przypisane były do kraju przypisanego do Konta Microsoft. Teraz jednak treści w sklepie są dobierane na podstawie ustawień regionalnych telefonu.
Windows Phone Store

Windows Phone Store

Wiele aplikacji na Windows Phone Store nie jest dostępnych dla naszego kraju z uwagi na blokadę regionalną, jaką nałożył na nie ich twórca. Ową blokadę, jak dotąd, ciężko było oszukać z uwagi na to, że kraj pochodzenia użytkownika odczytywany był z jego Konta Microsoft. A w tym przypadku zmiana kraju jest niemożliwa.

Microsoft jednak otworzył furtkę dla kombinatorów. Od tej chwili o kraju pochodzenia użytkownika decydują ustawienia regionalne telefonu. A te łatwo zmienić w ustawieniach urządzenia (telefon poprosi po zmianie o ponowne uruchomienie).

Pamiętać należy, że płatne gry i aplikacje z blokadą regionalną najprawdopodobniej nie będą przyjmowały polskich kart kredytowych, ale te darmowe nie powinny sprawiać żadnych problemów.

0
Źródło: wpcentral
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.