Kinect w służbie US Air Force

Kinect praktycznie od początku swojego istnienia znajduje zastosowania poza światem gier wideo. Tym razem pomoże weteranom wojennym.
Microsoft Kinect

Microsoft Kinect

Microsoft współpracuje z amerykańskimi siłami powietrznymi by stworzyć system, który wykorzystuje Kinecta oraz powszechnie dostępne oprogramowanie by pomóc w rehabilitacji rannych weteranów wojennych. Dzięki temu rozwiązaniu żołnierze będą mogli dochodzić do formy w swoich domach, zamiast w placówkach rehabilitacyjnych i szpitalach.

Oprogramowanie, jakie jest wykorzystywane, do ReMotion360 firmy InfoStrat, które potrafi wykorzystać windowsową odmianę Kinecta do pomiaru i wizualizacji ćwiczeń ruchowych. Rozwiązanie to jest już wykorzystywane przez wiele klinik, a wersja dla wojska jest bardzo podobna.

Microsoft współpracuje również z Departamentem Obrony w celu stworzenia oprogramowania szkoleniowo-symulacyjnego wykorzystującego Kinecta.

0
Źródło: Defense News
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.