Kupił stary komputer za prawie pół miliona euro!

Entuzjaści historii elektroniki użytkowej nie boją się wydawać pieniędzy, jeżeli je tylko mają, na swoje ulubione zabawki. Nie inaczej było z Apple I, który został sprzedany za 491 868 euro.
Apple I

Apple I

Apple I, w idealnym stanie, wciąż działający, samodzielnie złożony przez Steve’a Wozniaka, miał zostać sprzedany za 120 tysięcy euro, jak spodziewali się organizatorzy aukcji. Walka o ten legendarny komputer przerosła jednak ich oczekiwania. Apple I nie jest aż tak rzadkim i trudnym do zdobycia komputerem, a pewien entuzjasta i tak postanowił wylicytować go za ponad 491 tysięcy euro. Jak dotąd rekordowa cena za Apple I wyniosła 374,5 tysiąca dolarów.

Apple sprzedał 200 sztuk Apple I z jednomegahercowym procesorem, każdy komputer był ręcznie złożony złożony przez Steve’a Wozniaka. Komputer kosztował 666,66 dolara, co jest odpowiednikiem (biorąc pod uwagę inflację) dzisiejszych 2710 dolarów.

0
Źródło: Business Insider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.