Lenovo: „nie doceniliśmy popytu na dotykowe komputery z Windows 8”

Komputery z Windows 8 są już dostępne na rynku od kilku tygodni. Szczególną popularnością cieszą się te z dotykowym ekranem. Popyt jest większy niż podaż. Lenovo nie przewidział tego.
Lenovo IdeaPad Yoga 11

Lenovo IdeaPad Yoga 11

Gerry Smith, szef amerykańskiego działu Lenovo, przyznaje, że zarówno jego firma, jak i także, jego zdaniem, konkurencja, zbyt nisko oszacowała popyt na komputery z dotykowym ekranem i systemem Windows 8 lub Windows RT.

Podczas tak dużego przejścia jeżeli chodzi o architekturę urządzenia, starasz się dokładnie przewidzieć jaki wpływ będą miały poszczególne nowości, takie jak dotyk. Przez ostatnią dekadę nigdy nam się to nie udało. Jakie mamy wyciągnąć z tego wnioski? W jaki sposób ten przemysł się zmienia i ewoluuje? — rozważa Smith. Dodał też, że w pierwszej połowie 2013 roku dostępność urządzeń z dotykowymi ekranami powinna być znacznie większa. Stwierdził również, że przewiduje, że połowa komputerów Lenovo będzie miała dotykowe ekrany już za dwa do trzech lat.

0
Źródło: CNET
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.