Mapy Google wracają do iPhone!

Apple iPhone od pierwszej wersji korzystał z map Google, do których wszyscy zdążyli się przyzwyczaić.

Jednak wraz z debiutem systemu iOS 6, Apple wymieniło aplikację map na swoją własną. Choć oferuje ona więcej, niż poprzednia aplikacja z mapami Google – jej jakość pozostawiała wiele do życzenia. Do tego stopnia, że australijska policja przestrzegła przed ich używaniem.

Wszystkich nie do końca zadowolonych z iOS 6 powinna ucieszyć informacja, że oficjalna aplikacja Mapy Google właśnie pojawiła się

w App Store

. Nowa wersja programu oferuje znacznie więcej, niż poprzednik wbudowany w iPhone.

Bazuje na wektorach, działa w trybie 2D oraz 3D. Ma wbudowaną wyszukiwarkę oraz nawigację (z funkcją głosową). Ponadto dzięki Google Maps możemy poznać rozkład komunikacji publicznej (choć nie wszędzie) i sprawdzić natężenie ruchu na ulicach. Nie zabrakło też trybu Street View (widok ulicy), który ma już ponad 100 000 wnętrz budynków. Interfejs również został poprawiony – przypomina, ten który znalazł się w ostatnio wydanej aplikacji Gmail.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.