Microsoft i Motorola chcą utajnić przebieg rozprawy sądowej

Wojna patentowa między należącą do Google'a Motorolą a Microsoftem trwa już od dawien dawna. Mimo iż rozprawa miała charakter publiczny, sędzia okręgowy James Robart przychylił się do prośby obu firm, by niektóre elementy rozprawy pozostały utajnione.
Niedługo koniec sporu

Niedługo koniec sporu

Spór zaczął się w 2010 roku, kiedy to Microsoft pozwał Motorolę. Jego zdanie, telekomunikacyjny gigant nie dotrzymywał umowy FRAND i nie oferował patentów niezbędnych do utrzymania zgodności ze standardami rynkowymi (konkretnie, chodziło o łączność 802.11 i wideo H.264) na uczciwych, rozsądnych i niedyskryminujących warunkach.

Sędzia Robart wysłuchał argumentów obu stron. Ciekawe jest to, że obie strony zwróciły się z prośbą do sędziego, by część z owych argumentów utajnić. Sędzia wyraził zgodę. Należą do nich, między innymi, treści umów licencyjnych Motoroli a także marketingowe plany Microsoftu, których ten nie chce jeszcze zdradzać. Dodatkowo, Motorola poprosiła o utajnienie przebiegu rozmów ugodowych z Microsoftem z przeszłości.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.